Web   NewsAskMusicImageVideoDownloadMap
Podobne wyszukiwania
ktory wolumen to woluminjak zmniejszyć woluminwolumin łączonywolumin synonimwolumen to woluminwolumin sjpco to jest wolumin

wolumin

Wyniki wyszukiwania dla wolumin
 Ads:
 1. Wolumin (informatyka) – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Wolumin zawiera jedynie fragment całej porcji danych i w związku z tym do odtworzenia pełnej informacji wymagany jest komplet prawidłowych i nieuszkodzonych woluminów. Uszkodzenie jednego z woluminów równoznaczne jest z utratą wszystkich danych, których fragment zawierał uszkodzony wolumin.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolumin_(informatyka)
 2. Wolumin (bibliotekoznawstwo) – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Wolumin, wolumen (łac. volumen – zwój ) – podstawowa jednostka introligatorska, czyli pojedynczy fizyczny egzemplarz książki , tom w znaczeniu bibliotecznym. Pojęcie woluminu nie jest związane z poszczególnymi tomami dzieła.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolumin_(bibliotekoznawstwo)
 3. wolumen a wolumin - Zapytaj.onet.pl

  wolumin – 1. to samo, co wolumen w 1. zn.; 2. książk. zapisany zwój papirusu a. pergaminu. Słowo wywodzi się z łaciny (łac. volumen, Dlpoj voluminis = ‘zwój pisma, księga’) i zmiany jego tematu w polszczyźnie odzwierciedlają zmiany rdzenia w deklinacji łacińskiej.
  Od: https://zapytaj.onet.pl/encyklopedia/141555,,,,wolumen_a_wolumin...
 4. wolumin - Słownik SJP

  1. oprawny tom, jednostka introligatorska, biblioteczna; wolumen, volumen; 2. książkowo: rękopis oprawny w grubą księgę; foliał; 3. książkowo: zapisany zwój ...
  Od: https://sjp.pl/wolumin
 5. co to jest wolumin? - Zapytaj.onet.pl

  Wolumin to wydzielona część takiego a przykład dysku twardego. Jeden dysk twardy można podzielić w systemie na kilka woluminów, np C, D, U, Z itp. Każdy wolumin może służyć do przechowywania danych. Woluminem można również nazwać partycję.
  Od: https://zapytaj.onet.pl/.../007,007/2,1017482,co_to_jest_wolumin.html
 6. Synonim wolumin • Słownik synonimów do słowa wolumin ...

  » Rozwiązania do krzyżówki dla hasła wolumin. Tagi dla synonimów słowa wolumin. Lista tagów dla synonimów słowa wolumin: synonimy do wyrazu wolumin, inne określenia słowa wolumin, inaczej wolumin, synonimy do słowa wolumin, inaczej o woluminie, synonim woluminu, wyrazy bliskoznaczne do słowa wolumin.
  Od: https://synonim.net/synonim/wolumin
 7. wolumin - definicja, synonimy, przykłady użycia

  Lelewela - w palcach wydłużonych, przywykłych do grzebania w księgach i woluminach, sztychach, pieniążkach zaśniedziałych... W palcach jakby z gabloty muzealnej - Cień..... jego własnością, a przy okazji przypomniano, że ponad 100 tysięcy woluminów cennego polskiego księgozbioru po powstaniu listopadowym przewieziono do Petersburga.
  Od: https://sjp.pwn.pl/slowniki/wolumin.html
 8. Wolumin, wolumen - Porady językowe - Obcy język polski

  Dzisiaj formą prawie wyłączną w znaczeniu ‘tom’ jest właśnie wtórna postać łacińskiego rzeczownika volumen, czyli wolumin (i woluminy), choć współcześnie wydawane słowniki dopuszczają jeszcze do użycia obocznie formy (ten) wolumen i (te) wolumina.
  Od: https://obcyjezykpolski.pl/wolumin-wolumen
 9. wolumen - Słownik SJP

  Wolumin - jednosta intoligatorska Wolumen - wielkość czegoś (dot. także w muzyce) Błąd pisowni wyrazu :) ~gosc # 2013-10-29. To też rodzaj papieru czy jakos tak. dodaj komentarz ...
  Od: https://sjp.pl/wolumen
 10. Co to są woluminy? - Winrar.pl - polski WinRAR 5.50 ...

  Za pomocą opcji –vn można zmienić schemat nazywania plików w programie na stary styl nazywania, gdzie pierwszy wolumin będzie miał rozszerzenie .rar, następne woluminy otrzymają kolejne rozszerzenia od .r00 do .r99 Woluminy mogą być także ciągłe i samorozpakowujące.
  Od: http://www.winrar.pl › WinRAR

wolumin wyniki wyszukiwania z Internetu, jeżeli naruszenie swoich praw, proszę napisz do mnie. © 2019 Oyxter Znaleziska