Web   NewsAskMusicImageVideoDownloadMap
Podobne wyszukiwania
gruzjiwakacje w gruzjiwycieczki do gruzjikiedy najlepiej jechać do gruzjikiedy do gruzjimapa gruzji z atrakcjami turystycznymiwycieczka do gruzji tanio

gruzja wiki

Wyniki wyszukiwania dla gruzja wiki
 Ads:
 1. Gruzja – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Gruzja dysponuje trzema rodzajami sił zbrojnych: wojskami lądowymi, marynarką wojenną oraz siłami powietrznymi. Uzbrojenie sił lądowych Gruzji składało się w 2014 roku z: 124 czołgów, 780 opancerzonych pojazdów bojowych, 128 dział samobieżnych, 371 zestawów artylerii holowanej oraz 241 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja
 2. Tbilisi – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Tbilisi (gruz. თბილისი, w latach 1845–1936 Tyflis) – stolica i największe miasto Gruzji położone nad rzeką Kurą, zamieszkane przez 1,15 mln osób (aglomeracja 1,5 mln mieszkańców, 2010). Jest głównym kulturalnym, naukowym (Tbiliski Uniwersytet Państwowy, Biblioteka Narodowa i liczne uczelnie) i przemysłowym (m.in. produkcja lokomotyw) ośrodkiem Gruzji.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tbilisi
 3. Historia Gruzji – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Najstarsze ślady ludzkiej obecności na terenie Gruzji pochodzą z wczesnej epoki kamiennej i liczą ok. 1,8 mln lat. W późnym neolicie i we wczesnym eneolicie (epoce miedzi) – 6.000–4.500 r. p.n.e. we wschodniej Gruzji istniały już stałe osady, których ludność trudniąca się rolnictwem, osiągnęła w tej dziedzinie relatywnie wysoki poziom technologiczny.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Gruzji
 4. Gruzja - Wikitravel - Przewodnik turystyczny

  Gruzja (gruz. საქართველო, Sakartvelo) jest państwem położonym w Europie Wschodniej. Na północy oraz wschodzie graniczy z Rosją, na południu z Turcją oraz Armenią, na południowym wschodzie z Azerbejdżanem, na zachodzie granicę wyznacza Morze Czarne.
  Od: https://wikitravel.org/pl/Gruzja
 5. Kutaisi – Wikipedia, wolna encyklopedia

  ქუთაისი, nazwy antyczne: Aea/Aia, Kutaisi) – miasto w zachodniej Gruzji nad rzeką Rioni, na wysokości 125 – 300 m n.p.m. Liczy ponad 147 tys. mieszkańców, jest tym samym trzecim pod względem wielkości miastem Gruzji i stolicą prowincji Imeretia. Od 2012 siedziba Parlamentu Gruzji.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kutaisi
 6. Miasta w Gruzji – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Według danych oficjalnych pochodzących z 2011 roku Gruzja posiadała ponad 60 miast o ludności przekraczającej 2 tys. mieszkańców. Stolica kraju Tbilisi jako jedyne miasto liczyło ponad milion mieszkańców; 3 miasta z ludnością 100÷500 tys.; 3 miasta z ludnością 50÷100 tys., 5 miast z ludnością 25÷50 tys. oraz reszta miast poniżej 25 tys. mieszkańców.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasta_w_Gruzji
 7. Batumi – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Batumi (gruz.: ბათუმი) – miasto w południowo-zachodniej Gruzji, na wybrzeżu Morza Czarnego, stolica autonomicznej republiki Adżarii.Położone jest w pobliżu granicy z …
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Batumi
 8. Kategoria:Gruzja – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Strony w kategorii „Gruzja” Poniżej wyświetlono 9 spośród wszystkich 9 stron tej kategorii.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gruzja

gruzja wiki wyniki wyszukiwania z Internetu, jeżeli naruszenie swoich praw, proszę napisz do mnie. © 2019 Oyxter Znaleziska