Web   NewsAskMusicImageVideoDownloadMap
Podobne wyszukiwania
gruzja religiagruzja kiedy jechaćwycieczki do gruzjigruzja historiaczy gruzja jest w europiegruzja państwomapa gruzji z atrakcjami turystycznymi

gruzja wiki

Wyniki wyszukiwania dla gruzja wiki
 Ads:
 1. Gruzja – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Rosjanie nie udzielili Gruzji wsparcia militarnego w walce z Persami w 1795, zamiast tego w latach 1801-1810 włączyli terytorium Królestwa Kartlii i Kachetii (Gruzji wschodniej), a następnie także zachodniogruzińskie Królestwo Imeretii, do Imperium.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja
 2. Historia Gruzji – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Najstarsze ślady ludzkiej obecności na terenie Gruzji pochodzą z wczesnej epoki kamiennej i liczą ok. 1,8 mln lat. W późnym neolicie i we wczesnym eneolicie (epoce miedzi) – 6.000–4.500 r. p.n.e. we wschodniej Gruzji istniały już stałe osady, których ludność trudniąca się rolnictwem, osiągnęła w tej dziedzinie relatywnie wysoki poziom technologiczny.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Gruzji
 3. Tbilisi – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Od 1783 Wschodnia Gruzja znajdowała się pod rosyjskim protektoratem. Obowiązywał też układ o wspólnej obronie przeciwko Iranowi. Pomimo tego Rosja nie wypełniała swoich zobowiązań sojuszniczych (m.in. w 1795), doprowadzając do osłabienia Gruzji i stopniowego ugruntowania w niej własnego panowania.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tbilisi
 4. Gruzja - Wikitravel - Przewodnik turystyczny

  Gruzja (gruz. საქართველო, Sakartvelo) jest państwem położonym w Europie Wschodniej. Na północy oraz wschodzie graniczy z Rosją, na południu z Turcją oraz Armenią, na południowym wschodzie z Azerbejdżanem, na zachodzie granicę wyznacza Morze Czarne.
  Od: https://wikitravel.org/pl/Gruzja
 5. Kategoria:Gruzja – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Strony w kategorii „Gruzja” Poniżej wyświetlono 9 spośród wszystkich 9 stron tej kategorii.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gruzja
 6. Gruzja w Konkursie Piosenki Eurowizji – Wikipedia, wolna ...

  Gruzja zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007. Od czasu debiutu przygotowaniami do konkursu zajmuje się gruziński nadawca publiczny Sakartwelos Sazogadoebriwi Mauckebeli (SSM), który został aktywnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców (EBU) w sierpniu 2005.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja_w_Konkursie_Piosenki_Eurowizji
 7. Kutaisi – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Od 2012 siedziba Parlamentu Gruzji. Oddalone od stolicy – Tbilisi ok. 221 km; lotnisko Kutaisi leży 14 km od miasta. W mitologii greckiej występuje jako Ai , miasto w Kolchidzie , do którego wybrał się Jazon i Argonauci po złote runo .
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kutaisi
 8. Gruzja | Broń Wiki | FANDOM powered by Wikia

  Gruzja - państwo w Azji leżące na Kaukazie Południowym. Gruzja posiada dostęp do Morza Czarnego. Graniczy z Abchazją, Rosją (FR), Osetią Południową, Turcją, Armenią, Azerbejdżanem. Podstwawowymi produktami gruzińskiej gospodarki są wino, woda mineralna, zboża, pojazdy, owoce i orzechy...
  Od: http://pl.uzbrojenie.wikia.com/wiki/Gruzja

gruzja wiki wyniki wyszukiwania z Internetu, jeżeli naruszenie swoich praw, proszę napisz do mnie. © 2018 Oyxter Znaleziska