Web   NewsAskMusicImageVideoDownloadMap
Podobne wyszukiwania
biedronka azjatycka ugryzieniebiedronka azjatycka ukąszeniebiedronki azjatyckie w domubiedronka azjatycka zwalczaniebiedronka azjatycka jak się pozbyćbiedronka azjatycka a polska różnicebiedronka polska a azjatycka

Biedronka azjatycka

Wyniki wyszukiwania dla Biedronka azjatycka
 Ads:
 1. Biedronka azjatycka – Wikipedia, wolna encyklopedia

  Biedronka azjatycka (Harmonia axyridis) – pochodzący z Azji gatunek chrząszcza z rodziny biedronkowatych (Coccinellidae). Przez około 20 lat rozprzestrzenił się w obydwu Amerykach i Europie. W Polsce jest gatunkiem inwazyjnym, stwierdzonym po raz pierwszy w 2006 w Poznaniu.
  Od: https://pl.wikipedia.org/wiki/Harmonia_axyridis
 2. Biedronka azjatycka - opis, występowanie i zdjęcia. Owad ...

  08.10.2018 · Biedronkę praktycznie każdy zna i wie jak wygląda. Nasz stosunek do tej rodziny chrząszczy jest najczęściej pozytywny. Niestety od lat Europę opanowuje nowy, nieznany gatunek biedronkibiedronka azjatycka (Harmonia axyridis) lub jak niektórzy ją określają – biedronka arlekin (harlequin ladybird).
  Od: http://www.ekologia.pl › Wiadomości › Ciekawostki
 3. Biedronka azjatycka: objawy ugryzienia, zwalczanie

  Obejrzyj film · Biedronka azjatycka wyglądem bardzo przypomina biedronki, którą doskonale znamy. Różni się jednak ubarwieniem oraz ilością kropek - biedronki ninja mają ich więcej (do 23), zaś jeśli chodzi o kolor, to najczęściej są barwy pomarańczowej lub czerwonej.
  Od: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,24030445,biedronka-azjatycka...
 4. Biedronki azjatyckie to szkodniki. Masz je w domu? Szybko ...

  Obejrzyj film · Biedronka azjatycka, nazywana również arlekinem lub harlekinem, to inwazyjny gatunek chrząszcza z rodziny biedronek. Od powszechnie występujących w Polsce siedmiokropek różni się nie tylko wyglądem, lecz także tym, że zjada ich jaja - podobnie jak mszyce i larwy wielu innych owadów.
  Od: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,22523786,biedronka-azjatycka-to...
 5. Inwazja biedronek azjatyckich. Skąd się wzięły i czym grożą?

  Biedronka azjatycka - charakteryzuje się bardzo zmiennym ubarwieniem pokrywy, może być albo czerwona, albo pomarańczowa, a nawet czarna, liczba kropek na …
  Od: http://wyborcza.pl/7,75400,22528385,inwazja-biedronek-azjatyckich-skad...
 6. Biedronki azjatyckie. Czy są groźne? - zielonyogrodek.pl

  Biedronki azjatyckie potrafią ukąsić człowieka. Owady wydzielają wtedy żółtą drażniącą substancję. Owady wydzielają wtedy żółtą drażniącą substancję. Wydzielina ta jest wystrzykiwana z tzw. gruczołów obronnych biedronek w przypadku zagrożenia lub przy zgnieceniu chrząszcza .
  Od: https://zielonyogrodek.pl/.../4391-biedronki-azjatyckie-czy-sa-grozne
 7. Biedronka azjatycka - jak zwalczyć plagę? - blog Salon24 ...

  Biedronka azjatycka (Harmonia axyridis) in. biedronka ninja lub arlekin to chrząszcz, który w Polsce jest gatunkiem inwazyjnym. Biedronki azjatyckie, jak sama nazwa mówi, pochodzą z Azji, a w Polsce pojawiły się w 2006 roku.
  Od: https://www.salon24.pl/u/magazyn/901706,biedronka-azjatycka-jak...
 8. Biedronki azjatyckie w mieszkaniach. To prawdziwa inwazja ...

  Biedronka azjatycka dotarła do Polski przez granice znajdując u nas znakomitą niszę ekologiczną. Wypiera rodzimą biedronkę siedmiokropkę - dodaje prof. Twardowski.
  Od: https://gazetawroclawska.pl/biedronki-azjatyckie-w-mieszkaniach-to...
 9. Biedronka azjatycka jest śmiertelnym zagrożeniem dla psa ...

  Biedronka azjatycka jest niezwykle podobna do naszej rodzimej. Niestety spotkanie z nią może się skończyć naprawdę tragicznie. Pierwszym objawem, że Twój psiak miał z nimi do czynienia, jest nadmierna ospałość.
  Od: https://merdacz.pl/biedronka-azjatycka-psy
 10. Biedronka azjatycka, Harmonia axyridis (Arlekin) - jest ...

  Choć wygląda niemal tak samo, jak nasza rodzima "siedmiokropka", może mieć o wiele gorsze zamiary. Harmonia axyridis, czyli biedronka azjatycka, lub arlekin, to inwazyjny chrząszcz.
  Od: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/biedronka-azjatycka-harmonia...

Biedronka azjatycka wyniki wyszukiwania z Internetu, jeżeli naruszenie swoich praw, proszę napisz do mnie. © 2019 Oyxter Znaleziska